Hakkımda (About)

Ali Hıdımoğlu

2002 yılından bu yana yazılım ve internet teknolojileri üzerine ilgilenen birisiyim. 2004 yılından bu yana Asp.Net ile ilgilenmekte C# ile kod geliştirmekteyim, fakat ana hedefim her zaman bir Web Developer olmak olduğu için, “web ile alakalıysa, ben bunu neden bilmiyorum lan?” mottosu ile hayatımı sürdürdüğüm bu zamanlarda aslında yazılımın sadece bir hobilerimden bir tanesi olduğunu fark etmiş birisiyim. Malum motto sebebi ile tüm web tabanlı diller konusunda bir bilgim de var tabii.

“Kod yazmak benim için her şey, kod yazmadan duramam ben, eki eki” türü bir insan değilim, olamadım, olamayacağım. Onun yerine “kod da yazarım, genelde anime izlerim, sık sık çizerim, bol bol yazarım falan” tipi bir insanım. Kod yazmak ya da gezmek derseniz koşa koşa gezmeye giderim, hiç de vicdan azabı çekmem. Zira bu işi sonuçta hayatım haline getiremiyorum.

Hayalim yaşlanmadan bir dağ eteğinde kendi kulubemi inşa edip, elimde iPad ile e-book okumak. Maalesef böyle bir adamım ben, bunu kabul etmem maalesef yıllarımı aldı ama sonunda sanırım kabul edebildim.

Görevi: İsviçre çakısı yazılımcısı

Son zamanlarda holding tarafından bana Team Leader gibi havalı bir görev tanımı verilmiş olsa da kendimi senior developer olarak bile göremediğim gerçeği var. Bana ne yapıyorsun deseler, “İsviçre çakısıyım abi ben” derim ancak. Sunucu mu kurmadım, IIS mi yönetmedim, objective-c mi yazmadım, proje mi yönetmedim, db adminliği mi yapmadım neler neler yaptım bilmiyorum. Genelde adımı proje fail olduğunda andıklarından, ben de ne iş yaptığımı tam bilmiyorum. O yüzden acil durumlarda yardıma yetişen bir isviçre çakısı misali hayatımı devam ettirmekteyim.

Daha sonra detaylı bilgi falan filan veririm sanırım, CV falan isterseniz Linked-in profilimde olması gerekti.

2 comments

  1. harikasın usta zaten böyle olması gerekmiyormu mükkemmel olsa sıkıcı olurdu hiç bir zaman yetmiyor yaptığını zaten devam ettirmek senin gibi olmak istiyorum… ama yetersiz bir işlemciyle hayata monte edilmek:(

Bir cevap yazın